Zajęcia stałe2019-05-09T14:10:08+00:00

Zajęcia stałe

Próby Zespołu Tańca Nowoczesnego SAGAT

odbywają się w każdy poniedziałek:

Grupa młodsza – godz.: 17:00 – 18:10

Grupa starsza– godz.: 18:20 – 19:30

Zespół tworzą 2 grupy wiekowe: Grupa młodsza: dzieci w wieku 5-12 lat oraz grupa starsza – osoby w wieku 13 + . Taniec nowoczesny jest bardzo dynamiczny, dba o rytmikę i dokładność wykonywanych ruchów, a celem zajęć oprócz zainteresowania dzieci i młodzieży różnymi stylami tańca m.in. : Funky, Street Jazz, Hip-Hop itp., jest nauka współpracy w grupie, rozwój wyobraźni, praca nad prawidłową sylwetka ciała oraz świetna zabawa, poprawiająca kondycję oraz samopoczucie.

Zespół prezentuje swoje umiejętności podczas gminnych imprez,  przeglądów i konkursów.

Próby Zespołu Pieśni i Tańca „Hyżniacy”

odbywają się w każdą środę o godz. 20:00

Choreograf: Ewa Furman

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Zapisy podczas prób.

Próby ZPiT „Mali Hyżniacy” i „Młodzi Hyżniacy”

Próby zespołu odbywają się w każdy wtorek:

Mali Hyżniacy – godz: 18:00

Młodzi Hyżniacy – godz: 19:00

Grupy  zostały reaktywowane w 2019 r. po kilkuletniej przerwie. Grupa młodsza to dzieci  w  wieku  7-13 lat, a starszą tworzy młodzież 13+.  Celem zespołu jest upowszechnianie polskiego dorobku kultury ludowej oraz wychowanie młodego pokolenia w szacunku do własnego regionu i narodu poprzez rozwój wrażliwości patriotycznej i kulturalnej.

Poprzez  taniec  i  śpiew  oraz  bogactwo  twórczych  działań,  zespół  rozwija  u  dzieci  sprawność  i  wrażliwość  artystyczną,  wiążąc  proces  rozwoju  fizycznego  z  poznaniem  kultury  ludowej.  Ponadto zamierzeniem działalności zespołu jest udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach środowiska lokalnego, przeglądach tanecznych oraz festiwalach.

Choreografem zespołów jest pani Urszula Wolanin.

Próby Orkiestry Dętej

pod batutą Krzysztofa Ogorzelca odbywają się w każdą środa o godz.: 20:00

W okresie swojego istnienia uczestniczyła i uczestniczy niemal we wszystkich najważniejszych przejawach życia społecznego i kulturalnego swojego regionu.

Do Orkiestry zapraszamy zarówno starsze jak i młodsze pokolenie muzyków.

SZKÓŁKA WOKALNA

Realizacja zajęć odbywa się w GOK w Hyżnem w każdą środę: 

1. Grupa młodsza – osoby w wieku 6 – 13 lat – godz. 17:00

oraz w filii GOK w Dylągówce w każdy wtorek:

2. Grupa młodzież/dorośli – 14 + – godz. 18:30

Śpiew jest dobrym sposobem na aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie nowych ludzi i miejsc. Propozycja skierowana do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze śpiewem, sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności wokalne i sceniczne, marzą o zaistnieniu na scenie, przygotowują się do udziału w konkursach wokalnych, chcą zdawać do szkoły teatralnej, bądź chcieliby szlifować swoje zdolności wokalne i rozwijać się artystycznie. Na zajęcia zapraszamy dzieci, młodzież, studentów, a także osoby dorosłe.

W ramach Szkółki wokalnej realizowane będą:

  • ćwiczenia emisji wokalnej
  • ćwiczenia oddechowe
  • interpretacja piosenki
  • praca z akompaniatorem
  • praca z mikrofonem

Udział w zajęciach umożliwi udział w różnego rodzaju konkursach, przeglądach i występach.

Ognisko Muzyczne nr 3 w Rzeszowie, Filia GOK Hyżne

powstało  w 1999 roku z inicjatywy pana Antoniego Ossolińskiego, ówczesnego dyrektora tej placówki. Uczęszczają do niego dzieci i młodzież z gminy Hyżne. Działalność Ogniska wpływa na życie kulturalne Hyżnego i okolic. Uczniowie aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i patriotycznych. Biorą czynny udział w takich uroczystościach jak Dzień Seniora, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, koncerty kolęd i dożynki gminne. Występują również na szkolnych akademiach związanych z obchodami rocznic i świąt państwowych oraz kościelnych. Wyjeżdżają na konkursy i przeglądy o zasięgu regionalnym i wojewódzkim. Wielu absolwentów Ogniska kontynuuje naukę w szkołach muzycznych II stopnia, a następnie podejmuje studia na kierunkach muzycznych. Część z tych osób związała swoje życie zawodowe z muzyką. W Ognisku Muzycznym nr 3 od samego początku zajęcia prowadzi Dariusz Ochwat, nauczyciel z dużym doświadczeniem i pasją. Dzieci uczą się śpiewu oraz gry na takich instrumentach jak pianino, keyboard i akordeon. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia nauki w Ognisku. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 17 229 50 38 GOK Hyżne oraz 604 153 807.

Nauka gry na instrumentach

Oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych – terminy i godziny ustalane indywidualnie

1.NAUKA GRY NA INSTRUMENTÓW DĘTYCH I PERKUSYJNYCH

Miejsce realizacji zajęć: Filia GOK w Dylągówce

Koszt zajęć: Bezpłatne

2. NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE

Miejsce realizacji zajęć: GOK w Hyżnem, Filia GOK w Dylągówce

Koszt zajęć: 35,00 zł/ 45 min.

3. NAUKA GRY NA GITARZE

Miejsce realizacji zajęć: GOK w Hyżnem, Filia GOK w Dylągówce

Koszt zajęć: 35,00 zł/ 45 min.

ART STUDIO – rysunek, malarstwo, rzeźba

Zajęcia odbywają się w 2 grupach wiekowych:

1.Grupa młodsza – osoby w wieku 5 – 13 lat

2.Grupa młodzież/dorośli – 14 +.

Realizacja zajęć:

GOK w Hyżnem –  każdy piątek:

godz: 16:00 – gr. młodsza

godz: 17:00 – gr. młodzież/dorośli

Filia GOK w Dylągówce – każdy poniedziałek:

godz: 17:00 – gr. młodsza

godz: 18:00 – gr. młodzież/dorośli

Koszt zajęć: wpisowe – 35,00 zł/osoba (na dofinansowanie zakupu materiałów plastycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny).

ART STUDIO to propozycja zajęć artystycznych, które pomagają rozwijać pasje, zainteresowania i talenty. Podczas zajęć, uczestnicy poznają różne techniki rysunkowe, malarskie, elementy kompozycji plastycznych i rzeźby. W twórczej i przyjaznej atmosferze, mają okazję doskonalić zdolności plastyczne, warsztat malarski i rysunkowy, uczyć się koncentracji, rozwijać swoją wrażliwość i zmysł obserwacji. Udział w zajęciach jest doskonałym sposobem na kreatywne spędzanie wolnego czasu, bowiem uczestnicy nie tylko pracują nad tematami zaproponowanymi przez instruktora, ale także są motywowane do poszukiwania i realizacji własnych pomysłów i artystycznych wizji, dzięki czemu młodzi artyści mogą poszerzać wiedzę i doskonalić swój warsztat.

Instruktorem zajęć jest pani Ewa Wróbel.

Zajęcia rękodzielnicze

To zajęcia przeznaczone dla wszystkich – zarówno dla dzieci, jak i  dla dorosłych – okazja  do poznania technik ozdabiania przedmiotów i tworzenia nowych rzeczy m.in. decoupage,  quilling, szydełkowanie, frywalitki, filcowanie itd.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinie 19:00.

Save

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda