W ubiegłą niedzielę w Remizie OSP Hyżne ze sztuką pt. „WYBRANKA KRÓLOWEJ RÓŻ – ŚWIĘTA BERNADETTA” gościła Grupa Teatralna RODZINA. Niezwykle wzruszający i piękny spektakl opowiadał historię życia św. Bernadetty, która w grocie Massabielle w Lourdes, doświadczała objawień Matki Boskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy zgromadzonej publiczności za przybycie, a Grupie Rodzina życzymy kolejnych wspaniałych scenariuszy. Miło, że na terenie gminy działa taka wspólnota, która swą pracą daje piękne świadectwo wiary, a przy tym współtworzy i wzbogaca lokalną kulturę.

GRUPA TEATRALNA RODZINA działa przy parafii Grzegorzówka Wólka. Przewodniczy jej pani Małgorzata Przybyło, która jest również reżyserką i autorką scenariuszy.

Grupa zadebiutowała 24 stycznia 2010 roku na Opłatku Parafialnym w Grzegorzówce spektaklem „Jasełka na wesoło”.  Obecnie liczy 54 członków. Na przestrzeni lat GRUPA RODZINA stworzyła wiele spektakli o różnorodnej tematyce. Wśród nich „Misterium Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa”, z którym to aktorzy wędrują w Wielkim Poście po parafiach Archidiecezji Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej, by w trakcie przedstawianego Misterium modlić się w ten szczególny sposób z innymi wspólnotami. Do tej pory odwiedzili wiele kościołów byli m.in w: Dylągówce, Hyżnem, Szklarach, Borku Starym, Futomie, Zabratówce, Chmielniku, Błażowej, Kąkolówce, Tarnawce, Borówkach, Husowie, Wysokiej Łańcuckiej, Kraczkowej, Łopuszcze Wielkiej oraz Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej. W Rzeszowie występowali w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej, dwukrotnie w Parafii Matki Bożej Śnieżnej, Kościele Akademickim p.w. św. Jadwigi Królowej oraz na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury.

Ponadto Grupa Teatralna RODZINA z radością dzieli się z innymi darem wiary, wystawiając „JASEŁKA NA WESOŁO” , „WIGILIĘ NASZYCH DZIADÓW”  oraz Sztukę Zofii Kossak-Szczuckiej „GOŚĆ OCZEKIWANY”, którą  można było zobaczyć m.in. w Miejskim Domu Kultury w Sokołowie Młp. oraz w Łańcucie na charytatywnym koncercie „Wielkie serce nam daj” z okazji Święta CARITAS Archidiecezji Przemyskiej.

W repertuarze „RODZINY” są również humorystyczne realizacje własnych scenariuszy wystawiane w plenerze na Parafialnych Świętach Rodziny, m.in.:

• „NIEZWYKŁE PRZYPADKI WALENTEGO KOPYTKO” , w którym ukazany jest problem uzależnienie od alkoholu , gdzie walka z nałogiem kończy się sukcesem.
  • „ŚWIAT BAŚNI I FANTAZJI” przedstawiający typowe problemy nurtujące rodziny, związane z pracą, edukacją, jedzeniem i zdrowiem,
  • a także widowisko „POD STRZECHĄ” – czyli parodia utworów naszego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza.