Orkiestra Dęta2018-10-17T21:35:16+00:00

Orkiestra dęta

Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Ogorzelca powstała w 1923 r. W okresie swojego istnienia uczestniczyła i uczestniczy niemal we wszystkich najważniejszych przejawach życia społecznego i kulturalnego swojego regionu.

Do Orkiestry należy zarówno starsze jak i młodsze pokolenie muzyków. Ich praca i ogromne zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie reprezentuje Orkiestra. Należy nadmienić, że obok mężczyzn, którzy stanowią liczniejszą część, szeregi orkiestry zasilają także kobiety. Mnogość i różnorodność utworów sprawia, że orkiestra jest zapraszana na różne uroczystości: państwowe, kościelne, przeglądy, parady orkiestr dętych w kraju i zagranicą. Orkiestra Dęta bardzo często wyjeżdżała do Węgier na festiwale muzyczne. Podczas jednego z wyjazdów, w roku 2012 jako jedyna z obecnych tam orkiestra odegrała hymny siedmiu krajów: Polski, Ukrainy, Bułgarii, Węgier, Czech, Słowacji i Rumunii. Ponadto odbywają się  liczne wyjazdy krajowe np. do Wadowic, Częstochowy, Ropczyc, Rzeszowa, Tyczyna, Dynowa, Błażowej, Brzozowa, Gorzyc, Kamienia, Boguchwały, Głogowa Małopolskiego.

Należy przypuszczać, że poprzez liczne koncerty muzycy wzbogacają swój repertuar o kolejne utwory, podnosząc przy tym swoje umiejętności.

Próby orkiestry odbywają się w filii GOK w Dylągówce.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda