Orkiestra Dęta2019-10-02T22:06:06+00:00

Orkiestra dęta

Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Ogorzelca powstała w 1923 r. W okresie swojego istnienia uczestniczyła i uczestniczy niemal we wszystkich najważniejszych przejawach życia społecznego i kulturalnego swojego regionu.

Do Orkiestry należy zarówno starsze jak i młodsze pokolenie muzyków. Ich praca i ogromne zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie reprezentuje Orkiestra. Należy nadmienić, że obok mężczyzn, którzy stanowią liczniejszą część, szeregi orkiestry zasilają także kobiety. Mnogość i różnorodność utworów sprawia, że orkiestra jest zapraszana na różne uroczystości: państwowe, kościelne, przeglądy, parady orkiestr dętych w kraju i zagranicą. Orkiestra Dęta bardzo często wyjeżdżała do Węgier na festiwale muzyczne. Podczas jednego z wyjazdów, w roku 2012 jako jedyna z obecnych tam orkiestra odegrała hymny siedmiu krajów: Polski, Ukrainy, Bułgarii, Węgier, Czech, Słowacji i Rumunii. Ponadto odbywają się  liczne wyjazdy krajowe np. do Wadowic, Częstochowy, Ropczyc, Rzeszowa, Tyczyna, Dynowa, Błażowej, Brzozowa, Gorzyc, Kamienia, Boguchwały, Głogowa Małopolskiego.

Próby orkiestry odbywają się w filii GOK w Dylągówce.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda