O NAS2019-01-15T13:48:06+00:00

O Nas

Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem, działa na podstawie Ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. 1991 Nr 114 poz. 493) z późniejszymi zmianami (Dz.U. z 2012 r. poz. 406) oraz Statutu, zatwierdzonego Uchwałą Nr XL/263/14 Rady Gminy Hyżne z dnia 29 stycznia 2014 roku.

„Naród istnieje „z kultury” i „dla kultury”

– dlatego właśnie jest ona tym wielkim wychowawcą ludzi do tego,

aby „bardziej być”…

(św. Jan Paweł II )

Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem prowadzi wiele form działalności kulturalnej:

•  imprezy cykliczne, pikniki rodzinne,
  •  uroczystości związane z jubileuszami i obchodami świąt państwowych,
  • konkursy i zabawy dla dzieci,
  •  zajęcia stałe rozwijające pasje, talenty i zainteresowania,
  • naukę śpiewu i gry na instrumentach.

ZESPOŁY I GRUPY ARTYSTYCZNE DZIAŁAJĄCE PRZY GOK

• ORKIESTRA DĘTA W DYLĄGÓWCE
  • ZPiT „HYŻNIACY” wraz z Kapelą
  • ZPiT „MŁODZI HYŻNIACY”
  • ZPiT „MALI HYŻNIACY”
  • SAGAT (Zespól Tańca Nowoczesnego – grupa młodsza i starsza)
  • GRUPA TEATRALNO-KABARETOWA Z DYLĄGÓWKI

Od stycznia 2019r. przy GOK w Hyżnem działa KLUB SENIORA zrzeszający osoby w wieku 60+ z gminy Hyżne.

PONADTO w ramach działalności GOK odbywa się:

• Współpraca międzynarodowa z krajami: Węgry, Ukraina, Rumunia, Litwa i Słowacja,
  • Współpraca z innymi jednostkami i instytucjami,
  • Realizacja projektów kulturalnych i edukacyjno-kulturalnych.

Realizując swoje zadania statutowe współpracujemy ze szkołami, organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami, kołami gospodyń, radami sołeckimi, ochotniczymi strażami pożarnymi działającymi na terenie Gminy Hyżne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

LOKALNYCH I PONADLOKALNYCH ARTYSTÓW, SPOŁECZNIKÓW, LUDZI KULTURY ORAZ WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY CHCIELIBY WSPÓLNIE Z NAMI TWORZYĆ, UPOWSZECHNIAĆ I PROMOWAĆ NASZĄ HYŻNEŃSKĄ KULTURĘ!