O NAS2019-04-29T13:54:57+00:00

O Nas

„Naród istnieje „z kultury” i „dla kultury”. Dlatego właśnie jest ona tym wielkim wychowawcą ludzi do tego, aby „bardziej być”…   (św. Jan Paweł II )

Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem, działa na podstawie Ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. 1991 Nr 114 poz. 493) z późniejszymi zmianami (Dz.U. z 2012 r. poz. 406) oraz Statutu, zatwierdzonego Uchwałą Nr XL/263/14 Rady Gminy Hyżne z dnia 29 stycznia 2014 roku.

Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem prowadzi wiele form działalności kulturalnej:

•  imprezy cykliczne, pikniki rodzinne,
  •  uroczystości związane z jubileuszami i obchodami świąt państwowych,
  • konkursy i zabawy dla dzieci,
  •  zajęcia stałe rozwijające pasje, talenty i zainteresowania,
  • naukę śpiewu i gry na instrumentach.

Zespoły i grupy artystyczne działające przy GOK w Hyżnem:

• Orkiestra Dęta w Dylągówce
  • ZPiT „Hyżniacy” wraz z Kapelą
  • ZPiT „ Młodzi Hyżniacy”
  • ZPiT „Mali Hyżniacy”
  • SAGAT (Zespól Tańca Nowoczesnego – grupa młodsza i starsza)
  • Grupa teatralno-kabaretowa DYLĄGSHOW.

Od stycznia 2019r. przy GOK w Hyżnem działa KLUB SENIORA zrzeszający osoby w wieku 60+ z gminy Hyżne.

Ponadto w ramach działalności GOK odbywa się:

• Współpraca międzynarodowa z krajami: Węgry, Ukraina, Rumunia, Litwa i Słowacja,
  • Współpraca z innymi jednostkami i instytucjami,
  • Realizacja projektów kulturalnych i edukacyjno-kulturalnych.

Realizując swoje zadania statutowe współpracujemy ze szkołami, organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami, kołami gospodyń, radami sołeckimi, ochotniczymi strażami pożarnymi działającymi na terenie Gminy Hyżne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Lokalnych  i ponadlokalnych artystów, społeczników, ludzi kultury oraz wszystkich tych, którzy chcieliby wspólnie z nami tworzyć, upowszechniać i promować hyżneńską kulturę.