DLA CIEBIE POLSKO!

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał niepodległość.

Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godzinie 14:45 od odśpiewania hymnu państwowego oraz złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą gen. Wł. Sikorskiego przy Szkole Podstawowej w Hyżnem. Następnie w pięknym orszaku, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Dylągówki, niosąc 30 metrową flagę państwową, uczestnicy uroczystości udali się do kościoła parafialnego na uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny i mieszkańców Gminy Hyżne. Po nabożeństwie w Remizie OSP w Hyżnem odbyła się patriotyczna akademia, którą uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej pod batutą p. Wojciecha Ogorzelca, prezentacja multimedialna pt.: „Drogi do niepodległości” oraz montaż słowno-muzyczny młodzieży z powstającej przy GOK grupy teatralnej pod kierunkiem p. Łukasza Wróbla. Ponadto uczestnicy mogli oglądać wystawę prezentującą sylwetki osób, które miały wpływ na odzyskanie niepodległości.

Ogromnie cieszymy się, że sala w hyżneńskiej Remizie wypełniona była po brzegi. Udział Mieszkańców w tej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę.

Niech pamięć o Nich będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach.